Oparzenia i odmrożenia edb notatka

Pobierz

Wiele osób, które doświadczyły oparzeń, zostaje ciężko okaleczonych,OPARZENIA Oparzenia termiczne - spowodowane działaniem wysokiej temperatury.. Temat .ODMROŻENIE Odmrożenia Odmrożenie ODMROŻENIA Nie stosować miejscowego nacierania Założyć suche,luźne jałowe opatrunki +warstwę waty Przygotować dostęp dożylny i podać ogrzane płyny W razie potrzeby podać leki przeciwbólowe i uspakajające.. Rozszerzenie wiadomości i ćwiczenia znajdziecie na stronach:Wychłodzenie i odmrożenie - są to objawy zbyt długiego wystawiania ciała na łaskę niskich temperatur.. W tym celu stosujemy szybkie ogrzanie uszkodzonej kończyny w kąpieli wodnej o coraz wyższej temperaturze 25 - 30ºC, aby po kilkunastu minutach zwiększyć ją aż do 38 - 40ºC.Plik oparzenia i odmrożenia notatka.pdf na koncie użytkownika nawnor • Data dodania: 20 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ze względu na głębokość obrażeń oparzenia dzieli się na powierzchowne, o pośredniej głębokości oraz głębokie (kwalifikuje się je według czterostopniowej skali).. Oparzenie powierzchowne obejmuje uszkodzenie samego naskórka, rana cechuje się wystąpieniem rumienia, jest bardzo bolesna, goi się około tygodnia i nie pozostawia śladów.Klasa VIII EdB ..

Temat: Oparzenia i odmrożenia.

Obejrzyj (przeczytaj) tekst z podręcznika załączony w pliku "Oparzenia i odmrożenia tekst" II Zwróć uwagę pojęcia oparzenia termiczne i spowodowane środkami chemicznymi i na 4 stopnie oparzeń( dół strony 104) III .Oparzenie jest to uszkodzenie skóry i leżących pod nią tkanek, które może mieć wpływ na cały organizm.. Wychłodzenie to utrata ciepła organizmu poniżej normalnego poziomu, zaś odmrożenie wiąże się z.Oparzenie ( łac. combustio) - uszkodzenie skóry i w zależności od stopni oparzenia także głębiej położonych tkanek lub narządów wskutek działania ciepła, żrących substancji chemicznych (stałych, płynnych, gazowych), prądu elektrycznego, promieni słonecznych - UV, promieniowania (RTG, UV i innych ekstremalnych czynników promiennych).EDB - złamania, oparzenia, odmrożenia.. I-obwodowe części kończyn blade,chłodne iNotatka do lekcji- złamania>> Prezentacja do lekcji- złamania>> Oparzenia i odmrożenia.. Zwichnięcia- przemieszczenie względem siebie nasad kości tworzących staw..

Przechłodzenia i odmrożenia zdarzają się również w temperaturze powyżej 0 °C.

(2 jednostki lekcyjne - 23.04. i 30.04.). Oceny prześlę Wam dzisiaj na adresy e-mail.. Przy tej temperaturze już po 6EDB - ZDALNE NAUCZANIE - 15.04.2020r.. Oparzenia i odmrożenia Uszkodzenia skóry, powstałe w wyniku działania różnych czynników, powodują zaburzenia pracy całego organizmu.. Wiele osób, które doświadczyły oparzeń, zostaje ciężko okaleczonych, a blizny przypominają im o wypadku nawet do końca życia.Temat : Oparzenia i odmrożenia ZADANIA DO WYKONANIA I .. Przypominam o odesłaniu do mnie karty pracy, kto jeszcze nie odesłał.. XD nie pisz tego bo to z wikipedii.Oparzenia Pierwsza pomoc w przypadku odmrożenia Pierwsza pomoc w przypadku odmrożenia, szczególnie gdy odmrożona część ciała jest jeszcze blada, obejmuje możliwe szybkie przywrócenie w niej krążenia krwi.. 2. oparzenia termiczne i chemiczne - okoliczności, objawy, pierwsza pomoc; 3. udar słoneczny i udar cieplny - objawy, pierwsza pomoc; 4. wychłodzenie i odmrożenie - przyczyny, pierwsza pomoc; .. Zadania dla ucznia: - Zapoznaj się z tematem: "Oparzenia i odmrożenia" z podręcznika str .Oparzenia termiczne i chemiczne Choć w ciągu ostatnich lat liczba zgonów i urazów w wyniku oparzeń znacznie się zmniejszyła (dzięki coraz doskonalszym metodom leczenia i profilaktyce), nadal stanowią one poważny problem..

EDB kl. 8a Temat: Wychłodzenia i odmrożenia.Odmrożenia - pierwsza pomoc i leczenie.

Dla zainteresowanych Uszkadzający wpływ temperatury na skórę rozpoczyna się przy 42°C.. Tematy lekcji/ MONITORING.. Zadławienie.Jun 5, 2020Postępowanie: Pierwsza pomoc w przypadku odmrożenia, zwłaszcza gdy odmrożona część ciała jest jeszcze blada, polega na możliwie szybkim przywróceniu w niej krążenia krwi.. Skuteczna pomoc poszkodowanym z ciężkimi urazami (do których można zaliczyć oparzenia i odmrożenia) zależy zarówno od umiejętności osób ratujących, jak i czasu, w jakim nadejdzie pomoc.Kartkówka - Oparzenia i odmrożenia podlega ocenie.. Temat: Inne groźne przypadki.. Odmrożone miejsca należy delikatnie ogrzać np. przykładając ogrzany ręcznik, mocząc w letniej .ten tekst przeczytasz w 8 minut.. Oparzenia to uszkodzenia tkanek wywołane działaniem wysokiej temperatury.. Same niskie temperatury nie zagrażają odmrożeniami do czasu, aż nie stanieSP - klasa VIII - EDB - OPARZENIA TEMAT: OPARZENIA TERMICZNE.. Termin realizacji.. b) zamknięte.. KLIKNIJ TUTAJ.. Nr kolejny lekcji.. Temat: Oparzenia i odmrożeniaOparzenia i odmrożenia (Praca z podręcznikiem- notatka w zeszycie na poniższe zagadnienia)Wyjaśnij pojęcia: oparzenia termiczne i chemiczne - okoliczności, objawy, pierwsza pomocNapiszcie w zeszycie (krótko od myślników) pierwszą pomoc przy: oparzeniach termicznych, oparzeniach chemicznych przewodu pokarmowego oraz pierwszą pomoc przy udarze cieplnym..

Rozwiązania z kartkówki prześlij na skrzynkę pocztową , , Messenger, e dziennik Oparzenia i odmrożenia 1.

zanurzenie w zimnej wodzie czy też zahamowanie procesów przemiany materii.. Czynnikiempowodującymoparzeniemożebyć: wysokatemperatura(np.zetknięciezogniem,gorącąciecząlubprzedmiotem), prądelektryczny, naświetlenie(np.przezsłońce), czynnikichemiczne.Napisz krótko o hipotermii odmrożeniach oparzeniach.. Zapoznać się z tematami z podręcznika: .. Notatka zapisana pod tematem: 1.Zlamanie- całkowite przerwanie ciągłości kości.. Najważniejsze, by jak najszybciej znaleźć się w ciepłym (ale nie gorącym) pomieszczeniu, pozbyć się ubrań i biżuterii.. Będąc w kuchni, w pośpiechu potrącasz stojącą na kuchence patelnię i rozgrzany tłuszcz oblewa ci udo.Odmrożenia i opażenia EDB Stanisław Golka i Miłosz Prusinowski 02/04/2019 Odmrożenia Odmrożenia Przyczyny Przyczyny Najczęstrzymi przyczynami odmrożeń jest noszenie nieodpowiedniego i mokrego obuwia i ubrań.. Chcę zrobić notatkę na stronę, dwie :D.. Tydzień 30- 3 kwietnia TVP Sport- piatek 3 kwietnia- 10:30, pow.- 15:00 Lekcja- epodrecznik- oparzenia termiczne i chemiczne>> Lekcja- epodrecznik- wychłodzenia i odmrożenia>> Notatka do lekcji- oparzenia>> Inne groźne przypadki: 5.. Zapoznacie się z postępowaniem ratowniczym w przypadku zawału, udaru mózgu, ataku padaczki, zakrztuszeń, zatruć, użądleń i ukąszeń.. Rozróżnia się trzy stopnie oparzenia Stopień I - objawem jest zaczerwienienie skóry (rumień), obrzęk i uczucie pieczenia.. Zapoznajcie się z materiałami w podręczniku.. Każde działanie wysokiej temperatury na skórę, prowadzi do jej niszczenia oraz uszkodzenia tkanek głębokich..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt