Testy z godzin po niemiecku

Pobierz

Gratulacje!. Ponizsze tlumaczenia pochodza z zewnetrznych zrodel i moga byc niedokladne.Sprawdź tutaj tłumaczenei polski-niemiecki słowa godzina w słowniku online PONS!. Wiecej informacji tutaj.test: Rodzina po niemiecku :) Test: rodzina po niemiecku :) Opis testu: podaj niemiecki odpowiednik czlonka rodziny podanego po polsku :) Liczba pytan: 18Szybszy i wygodniejszy sposób: Połączyliśmy każdy znak z numerem od 1 do 4, gdzie ä to numer 1, ö to 2, ü to 3 i ß to 4.. 2011-02-17 19:02:02 Napisze mi ktos ponizsze godziny po niemiecku ?. Poszło Ci bardzo dobrze!. Tutaj znajdziesz odpowiedzi między innymi na te pytania.. Jak wyznaczyć datę?. 2013-04-29 16:10:20Liczby - Zahlen - Test pisowni.. Aby zapisywać godziny urzędowo musimy umieć zapisywać liczby.. Czasowniki nieregularne, których temat kończy się na 'd', 't', 's', 'ß' dostają dodatkowo samogłoskę 'e' przed końcówką osobową, np.: du wurd + e + st. Czasowniki modalne odmieniają się w czasie Imperfekt jak czasowniki regularne, przy czym przegłos zanika: osoba .Godziny po niemieckuCzas w języku niemieckimCyfry w niemieckim - DziękiGodziny, test z języka niemieckiego.. Jeśli chcemy podać godziny z minutami, używamy przyimków: nach (po) oraz vor (przed) - jak w poniższych przykładach:Teksty po niemiecku.. możemy również zapisać na początku "es ist" jako "jest".z jezyka niemieckiego Przyklady uzycia - "godzin" po niemiecku..

... Inne testy z kategorii.

Przedstawimy również określenia na poszczególne godziny po niemiecku.- Teraz robi się ciemno już o piątej po południu.. Zawsze podajemy najpierw godzinę, a potem minuty.. Każda lekcja jest z audio/video i dzięki temu osłuchujesz się z wymową niemiecką.. Jeżeli coś trwa więcej niż godzinę po niemiecku powiemy: eine gute Stunde - dobrą godzinę .. W tej sekcji znajdziecie praktyczne teksty do ćwiczeń, dobrane specjalnie pod kątem rozwijania umiejętności czytania i łatwego przyswajania zwrotów w języku niemieckim.. Teraz wiem że nie tak źle pójdzie mi na kartkówce.. Materiały te podzielono według stopnia znajomości języka.. Lista ćwiczeń.. Świetnie znasz się na godzinach w języku niemieckim i bez problemu odpowiedziałeś poprawnie na pytania z tego testu!. Godziny w Języku Niemieckim.. Przypatrzmy się zatem, jak podaje się godziny po niemiecku w sposób oficjalny i nieoficjalny: Podawanie godziny po niemiecku - 2 sposoby.. zestaw slowek z ksiazki : niemiecki w 30 dni, lekcja 1. nach - po vor - przed.. fünf nach acht - pięć po ósmej (8:05) zehn nach acht - dziesięć po ósmej (8:10) zwanzig nach acht - dwadzieścia po ósmej (8:20) siebenundzwanzig nach acht - dwadzieścia siedem po ósmej (8:27)Ten podział na podawanie godzin w sposób oficjalny i nieoficjalny ma również wpływ na to, jak podaje się godziny z minutami..

- Wstaję codziennie o godzinie siódmej.

Kwadrans po hiszpańsku brzmi cuarto (nie myl z cuatro, cztery): 3.15 Son las tres y cuarto.Jak mówi się godziny po niemiecku?. Klasa 2 Angielski.. Rozwiązuj quizy, testy, głosowania lub stwórz swoje własne.. 2) Przetłumacz: Jest godzina10.00 a) Es ist sechzein Uhr.. Są tu teksty zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych.Quizy Niemiecki - sprawdź największą bazę quizów o tematyce Niemiecki.. Aby stworzyć liczbę większą od dwudziestu należy zapisać je jakby "na odwrót", mianowicie: Po powtórzeniu - zapisywanie godzin.. Na dzisiejszej lekcji zapoznacie się z niemieckimi zwrotami określającymi czas oraz nauczycie się jak odpowiadać na pytania o godzinę.. Miesiące po .Godziny po niemiecku mozna podac wedlug 24- , albo 12-godzinnego .Przyklad opisu dnia po niemiecku z tlumaczeniem Opis dnia po niemiecku - wzor.. Lista ćwiczeń z Liczebniki.. Godziny Połącz w pary.. Quiz z działu Niemiecki czeka na Ciebie!Die Uhrzeit - czas zegarowy.. Chcąc podać godzinę z minutami używamy jednego z dwóch przyimków.. 7 pytań Język niemiecki biedronaa.. Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, wymowa.Godziny po niemiecku.. Losowe karty.Niemiecki-godziny Brak opisu testu Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Podawanie pełnych godzin odbywa się w oparciu o liczebniki główne, jak poniżej: 3:00 Es ist drei Uhr..

2010-06-01 21:49:34 godziny po niemiecku pomozcie!

Kiedy chcemy powiedzieć, ile minut upłynęło od pełnej godziny (ile minut "po"), używamy spójnika y (tzn. i): 3.. Zobacz również: Niemiecki - Liczby do 12 - Słówka i ćwiczenia.. bogatą godzinęGodziny w języku niemieckim można zapisać na dwa sposoby - urzędowo i potocznie.. - Zegar wybił północ.. wg Iwonamrozek19.. Więcej ćwiczeń dla Czas zegarowy - język niemiecki: 0496.. Aby podać godzinę z pierwszej połowy godziny używamy konstrukcji: Es ist + minuty + nach + godzina.. mniemczewski4_80697.Godziny w języku niemieckim: Która godzina?. Niemiecki dla dzieci - spis materiałów.. Jak nazywają się dni tygodnia czy miesiące po niemiecku?. Po prostu naciśnij wybrany numer a on natychmiast zostanie zamieniony na odpowiedni znak i wstawiony we wskazanym przez ciebie miejscu.Jest godzina trzecia.. Rozpocznij test.Niemiecki - godziny, dni tygodnia, miejsca - Test.. Każdy temat możesz równiesz zapisać w PDF lub wydrukować.. Język niemiecki - kuchnia międzynarodowa popularność: 98 dodał: piotr501: Angielski misz-masz popularność: 706 dodał: melisska7: Present Simple popularność: 6564 dodał: dreamsoflondon: Użyteczne zwroty .W przypadku chcemy podać godzinę z minutami od 30 do 59, używamy słowa vor, gdyż są to minuty brakujące do jakiejś godziny..

Pogrupuj zegary i godziny Sortowanie według grup.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt