Ćwiczenia rozgrzewające do siatkówki

Pobierz

W truchcie: wykonanie podrzutu piłki w górę, klaśnięcie dłońmi z przodu i z tyłu ciała, a następnie chwyt spadającej.. c) wymachy ramion w płaszczyźnie pionowej i poziomej.. Rozgrzewka kulturystyczna - na czym polega?Siłownia, pływanie, kolarstwo, bieganie, siatkówka, piłka nożna - każdy z tych sportów wymaga skupienia się na innej partii ciała.. Rozciąganie obręczy barkowej.. Rozgrzewka w miejscu.. Wszystko to po to, aby rozciągnąć włókna naszych mięśni.Doskonale sprawdzi się ona jako wstęp do zajęć gimnastycznych, albo do tych z piłką.. Postawa wyjściowa Opis przebiegu ćwiczeń 1 Twarzą do siebie, piłka w dłoniach.. Nauczanie postawy siatkarskiej oraz poruszania się po boisku w grach i zabawach cz.2.Trening siatkówki powinien obejmować także mięśnie naszego grzbietu i brzucha.. Zestaw ćwiczeń na rozgrzewkę na WF. Lekki trucht przez 3 minuty; Ćwiczenia wykonywane w truchcie - bieg skrzyżny, opuszczenia rąk do ziemi, krążenia ramion, bieg tyłem; Ćwiczenia w marszu - naprzemienne wymachy nóg, wyciąganie rąk do przoduWiele osób, które uprawiają bieganie krótko- i długodystansowe, a także te, które amatorsko praktykują jogging lub szybkie marsze, nie przeprowadza rozgrzewki przed cyklicznym treningiem.. Jednym z ćwiczeń jest odbijanie piłki w jeden punkt.. b) krążenia ramion obustronnie w przód i w tył.. Ćwiczenia na rozgrzewkę mają za zadanie przygotować mięśnie do właściwego treningu - w tym przypadku zajęć wychowania fizycznego.Tego rodzaju podejście do rozgrzewki wykorzystują m.in. piłkarze przygotowujący się do treningu na murawie..

Opis przebiegu ćwiczenia.

W siadzie rozkrocznym: toczenie piłki po parkiecie, wokół .Kręcenie głową do przodu, do tyłu, naokoło.. Powinien znajdować się on na wysokości około 50cm nad nasza głową.Ważna jest też rozgrzewka mięśni karku i głowy.. wygrywa ten zespół, który wykona więcej odbić w ciągu 30 sekund.Ćwiczenie: 20 POWTÓRZEŃ.. O dobrą rozgrzewkę powinny zadbać w .Co mi zajmuję ok. 10-15 minut - to nie maraton żeby biegać nie wiadomo ile.. jedną rękę prostujemy przed siebie równolegle do .Piłka siatkowa - ćwiczenia koordynacyjne z dwiema piłkami cz. 2 Zestaw ćwiczeń indywidualnych z dwoma piłkami.. W grupie ćwiczeń warto wymienić np. wykroki ze skrętem tułowia, aktywujące mięśnie pośladkowe i nóg, wymachy nogi do przodu i do tyłu, przysiady z wyskokiem oraz przenoszenie ręki ponad linię tułowia w wykroku.Rozciąganie mięśni ud przyciąganie stopy do pośladków Przyciąganie kolan do klatki piersiowej Rozciąganie w skłonie tylnej części ud i łydki Pamiętajmy jednak że ćwiczenia te powinny tylko nas rozgrzać dlatego każdy z nas powinien sam sobie dostosować intensywność rozgrzewki.Ćwiczenie wykonujemy 15 razy na każdej ze stron.. W tym celu możemy trenować tzw. plank, czyli deskę, która wzmocni mięśnie brzucha.. Wyskok z uniesieniem barków: Stajemy z hantlami trzymanymi na udach, uginając lekko kolana i pochylając się do przodu..

Jednakże ćwiczenia rozgrzewające mają ogromny wpływ na jego efektywność.

Zagrywka tenisowa do partnera z odległości 6 m od siatki.. Ćwiczenie: 10 POWTÓRZEŃ NA KAŻDĄ RĘKĘ.. Standardowy zestaw ćwiczeń rozciągających obejmuje m.in.: skłony; wymachy nóg w pozycji leżącej; zwisy na szczebelkach; kręcenie biodramiW przypadku siatkówki szczególnie ważne są ćwiczenia rozciągające.. Nie zaczynamy jej jednak od razu od ćwiczeń z piłkami.Przykładowe ćwiczenia z piłką siatkową: W marszu: piłka między palcami dłoni, ugniatanie jej i krążenie nadgarstkami.. Postawa wyjściowa.. Rozciąganie .Parę okrążeń dookoła sali (tak z 5) 2. skłon do prawej nogi, do środka, do lewej nogi, powrót do pozycji wyjściowej *Ćwiczenie rozciąga też mięsień dwugłowy uda.. Serwy lekkie aby kolega przyjął i zmiana zagrywającego.Ćwiczenia, które Ci pomogą.. a) krążenia głowy (przód/tył) i wymachy na boki i w przód.. Podczas rozgrzewki nie stosuj statycznych ćwiczeń rozciągających - mogą one osłabić siłę mięśni, a nawet je naderwać lub naciągnąć.. e) rozgrzewanie nadgarstków.organizm do wysiłku.. (podział na drużyny, prowadzący określa odległość, z jakiej należy trafić do kosza wykonując odbicie piłki sposobem górnym) 3 "Przez siatkę" Na sygnał prowadzącego, zawodnicy odbijają piłkę sposobem górnym do siebie, a po odbiciu przebiegają na koniec swojego rzędu..

Ćwiczący po kolei wykonują zagrywkęĆwiczenia na wyskok - out, ćwiczenia na siłę - także out.

Mięśnie muszą być odpowiednio przygotowane do gry - szczególną uwagę zwraca się na ręce oraz kręgosłup.. Nogi - odpowiedzialne za wyskok i bardzo ważne w przyjęciu etc., biceps - siła ataku, triceps - szybkość ataku, barki - chyba najważniejsza partia w ataku, brzuch i plecy .Ćwiczenia rozgrzewające różne partie mięśni: krążenie głową w prawo i w lewo, a także w przód i w tył, skręty tułowia, skłony, krążenia biodrami i kolanami,Rozgrzewka jest bardzo ważnym elementem każdego treningu.. Możemy też ćwiczyć skakanie na taboret.. Dużo rozciągania (Szczególnie dłonie i głowa) 3.. 5. ustawienie w rzędzie w odległości 5 m od siatki.. Dobrze wykonana rozgrzewka będzie pełniła nie tylko funkcję zabezpieczającą, ale także może znacząco wpłynąć na możliwości wysiłkowe, a co za tym idzie - na efektywność treningu.. Leżenie na brzuchu, piłka w dłoniach.. By nie zrobić sobie krzywdy, przed grą w siatkówkę zawsze należy przystąpić do rozgrzewki.. Skrętoskłony: Jedno z najpopularniejszych ćwiczeń podczas rozgrzewki, uznawane również za ćwiczenie piłkarskie..

Po wykonaniu przebieżek i ćwiczeń biegowych, należy wykonać ćwiczenia rozciągające, czyli stretching.

Ustawienie w poprzek sali i podania górą i dołem (W parach od 3 do 6) 4.. Ćwiczący ustawieni są na linii bocznej boiska do piłki siatkowej.. Następnie wybijamy się do góry, w tym samym czasie prostując plecy i unosząc do góry jedynie barki.. - przekładanka bokiem na dwie stronyPiłka siatkowa - ćwiczenia koordynacyjne z jedną piłką cz.1 Zestaw ćwiczeń indywidualnych z jedną piłką.. Rozciąganie II- CZĘŚĆ GŁÓWNA doskonalenie umiejętności zbicia piłki w różnych formach.. A co do partii mięśni, które najlepiej wpływają na grę - praktycznie każda partia jest ważna.. Wiele osób pomija ten etap, nie zdając sobie sprawy z ogromu korzyści, jakie za sobą niesie.. Dobrym sposobem na jego wykonanie jest znalezienie dogodnego punktu np. na ścianie.. Możesz za to przeprowadzić stretching dynamiczny.Poniżej zestaw pięciu ćwiczeń, które świetnie poprawiają siłę i wysokość wyskoku.. d) krążenia przedramion.. Uderzenie piłki o parkiet, obrót na plecy, chwyt piłki.. Ponadto zaniechanie rozgrzewki może prowadzić do wystąpienia urazów stawów i kości oraz kontuzji.3/ Ćwiczenie w parach na wprost siebie na liniach ataku obu boisk, jeden ćwiczący wykonuje podrzut piłki i uderzenie nad siatką do partnera.. Wykonują ćwiczenia w truchcie w jedną str + powrót: - bieg przodem - bieg tyłem - krążenie pr w przód - krążenie lr w tył - krążenie rr w przódĆwiczenia koordynacji, orientacji przestrzennej, czucia mięśniowego, w ruchach o strukturze odmiennej od specjalizacji np. gimnastyczne ćwiczenia stosowane, skoki do wody, lekkoatletyczne konkurencje techniczne z przyborami, metoda powtórzeniowa o intensywności umiarkowanej /z dużą ilością powtórzeń/, o intensywności dużej /5-15 .Ćwiczenia z piłkami do siatkówki, każda z D wykonuje dwa ćwiczenia rozgrzewające: - krążenia Lr w przód i tył - krążenia Pr w przód i tył - krążenia Lr i Pr naprzemianstronne w przód i tył ( piłka do siatkówki prowadzona Nn ) - krążenia Lr i Pr obustronne w przód i tył ( piłka jw. ). Dynamicznymi ruchami skręcamy ciało na wyprostowanych nogach, dotykając prostymi rękami naprzemiennej stopy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt