Cechy szewczyka dratewki

Pobierz

Kto podziękował Dratewce w imieniu kaczek?. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. Pomógł nawet .. naprawiając barć.. 8) Pomoc pszczół w uwolnieniu pięknej panny.. Bohater o dobrym sercu, wrażliwy, współczujący.. Żył bardzo skromnie, nie posiadał niczego poza potarganą torbą i starym ubraniem.. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.. 2) Pomoc mrówkom.. Porazińska "Szewczyk Dratewka" - opracowanie lektury kl. II Cele edukacyjne: wdrażanie do samodzielnego czytania książek, budzenie wrażliwości na przeżycia innych ludzi, kształtowanie przekonań o potrzebie niesienia pomocy, wdrażanie do dłuższych wypowiedzi na podstawie lektury, kształcenie umiejętności wyrażania własnego sądu o postaciach,1) Wyprawa Dratewki w świat.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: mowa oskarżycielska konrada wallenroda plan wydarzeń z doliny issy czy w potopie zdarzenia fikcyjne wpływają na zdarzenia historyczne .. wymien elementy ktore wedkugwedkugwedkug parandowskieoDomy wolnostojące na sprzedaż w Domiporta.pl, Tczew, Szewczyka Dratewki.. SZEWCZYK DRATEWKA- Kolejność zdarzeń Połącz w pary.. Zobacz 0 ofert (bezpośrednich i od agencji nieruchomości) pokoi wystawionych na wynajem.. Ubrany w liche odzienie, zniszczone skórzane buty mając za jedyne pożywienie suchą kromkę chleba przemierzał świat w poszukiwaniu zarobku..

Dobroć i odwaga szewczyka zostały...... .

Pomaga kolejno: mrówkom, pszczołom, cyrankom (kaczkom) i uwięzionej pannie z wieży.. 4) Nakarmienie kaczek.. Był przyjaznym i życzliwym młodzieńcem.. 5) Spotkanie Dratewki z ludźmi.. 7) Wydobycie złotego kluczyka przez kaczki.. Podczas wędrówki zawsze znalazł się ktoś kto potrzebował buty załatać i był gotów dać za to kilka groszy albo chociaż skromny posiłek…Szewczyk Dratewka spaceruje po lesie.. Choć był biedny, chodził po wsiach i łatał ludziom buty.. Pewnego dnia szedł przez las i zobaczył zniszczone mrowisko i biegające wokół niego przerażone mrówki.. 3) Naprawa zniszczonej barci.. wg Smolarekd.Data: Temat: Szewczyk Dratewka - bohater godny naśladowania.. 4) Nakarmienie kaczek.. Szewczyk idzie dalej.. Dzielny Dratewka został.. pięknej panny i zamieszkał w zamku.. 5) Rozmowa z czarownicą.. 2) Pomoc mrówkom.. 9) Ucieczka czarownicy.. Pewnego razu szewczyk Dratewka szedł wąską ścieżką przez las wesoło podśpiewując pod nosem.1) Jak miał na imię szewczyk?. Pomogę wam, mróweczki.Szewczyk Dratewka był .. chłopcem.Chętnie podzielił się z .. chlebem.. (Dratewka spotyka się z ludźmi.). Za jego czułe serce .. odwdzięczyły się.. Chciał sam zarobić na swoje utrzymanie , dlatego wędrował po świecie i naprawiał ludziom buty.. 6) Pomoc mrówek przy przebieraniu maku.. Szewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych..

(Mrówki pomagają przy przebieraniu maku).Apr 11, 2022Dalsze losy szewczyka dratewki.

a) Dratewka b) Marchewka c) Brukiewka d) Konewka 2) Komu pomógł Dratewka?. W momencie, gdy muzyka zwalnia, Szewczyk siada zmęczony.. Szewczyk zdjął z głowy czapkę i zagarnął .Temat: W świecie przygód Szewczyka Dratewki.. Żył bardzo skromnie, nie posiadał niczego poza potarganą torbą i starym ubraniem.. Test z lektury ,,Ten obcy" Połącz w pary.. rozdzieliły mak od sezamu.sonar 24.10.2014 (19:59) Szewczyk Dratewka był pracowitym mężczyzną.. 6) Pomoc mrówek przy przebieraniu maku.. Wyrazy pomocnicze: zwierzęta, mężem, kaczkami, pszczołom, wrażliwym, nagrodzone.1) Wyprawa Dratewki w świat.. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. 2) Pomoc mrówkom.. a) królikom b) kurkom c) kaczodziobom d) mrówkojadom e) sarnom f) kaczkom 3) Kto mieszkał w wieży?. 0 ocen | na tak 0%.. SZEWCZYK: Och, ktoś popsuł mrowisko!. Scena II Szewczyk zauważa popsute mrowisko oraz biegające wokoło zdenerwowane mrówki.. Posiadał zaś tylko torbę i skromne ubranie.. 12. w czym dratewce pomogły mrówki.. Zajmował się szyciem butów, ale zajęcie to nie przynosiło mu zbytnich dochodów.. wg Zskozielice.. 3) Naprawa zniszczonej barci.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.Szewczyk Dratewka - charakterystyka • Szewczyk Dratewka Szewczyk Dratewka - młody, ubogi szewc, zarabiający na życie łataniem starego obuwia..

Analiza ortograficzna wyrazów o trudnej pisowni.1) Wyprawa szewczyka w świat.

a) małe kaczątka b) najstarszy kaczor c) najstarsza kaczka 3.. W tle muzyka - "Kaprys włoski" P. Czajkowskiego.. 4) Nakarmienie kaczek na jeziorze.. rozdzieliły mak od piasku.. Szewc nie stronił od pracy, jednak nie potrafił zarobić nawet na małe mieszkanie.. Klasa 6 Klasa 6 Polski Polski.. 3) Naprawa zniszczonej barci.. Fabułę ludowych bajek o szewczyku opartych na wątku T 554 charakteryzuje dwusekwencyjność zdarzeń.Dratewka był skromnym szewczykiem naprawiającym buty ludziom z miasta.. Dawno temu żył sobie młody szewczyk - Dratewka.. Pewnego razu szewczyk Dratewka szedł wąską ścieżką przez las wesoło podśpiewując pod nosem.J.. Szewc nie stronił od pracy, jednak nie potrafił zarobić nawet na małe mieszkanie.. Analiza ortograficzna wyrazów o trudnej pisowni.Pomuzcie mi w zadaniu z polskiego !. Wędrował od wioski do wioski, od miasta do miasta i za drobną opłatą naprawiał ludziom buty.. Dzięki czemu szewczyk zyskał wdzięczność kaczek?. (Szewczyk pomaga mrówkom.). Kopia Szewczyk Dratewka - lektura Znajdź parę.. 8) Pomoc pszczół w uwolnieniu pięknej panny.. iedak był z niego a biedak!. odpowiedział (a) 22.03.2015 o 17:10:Szewczyk Dratewka - Janina Porazińska.. Muzyka cichnie.. 7) Pomoc mrówek przy przebieraniu maku..

napisz krótką charakterystykę szewczyka dratewki ... pilne do 19. a) smokJanina Porazińska "Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.

7) Wydobycie złotego kluczyka przez kaczki.. 6) Rozmowa z czarownicą.. Szedł raz Dratewka wielkim lasem, zobaczył pod sosną rozrzucone mrowisko.zaniósł je do domu.. Pewnego dnia, idąc przez las, natknął się na wielkie, rozsypane mrowisko.Kolbergowskich szewców i baśniowego Dratewkę łączą również cechy charakteru, takie jak dobroć i odwaga, oraz sytuacja ekonomiczna - ubóstwo, ponieważ każdy z nich wyrusza w podróż z kilkoma bochenkami lub kromkami chleba w torbie.. 5) Rozmowa z czarownicą.. Zobacz 2 oferty (bezpośrednich i od agencji nieruchomości) domów wystawionych na sprzedaż.Apr 20, 2022Pokoje na wynajem w Domiporta.pl, Tczew, Szewczyka Dratewki.. Bezinteresownie pomógł pszczołom i chętnie nakarmił chlebem kaczki.szewczyk dratewka 1 Połącz w pary.. Cele lekcji: Uczeń: - zna treść lektury o Szewczyku Dratewce, - potrafi opowiedzieć losy bohatera, - opowiada treść wskazywanych ilustracji, - przy pomocy tekstu ustala kolejność zdarzeń przedstawionych w utworze, - potrafi samodzielnie redagować teksty dotyczące tematyki lektury.Dratewka był skromnym szewczykiem naprawiającym buty ludziom z miasta..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt